Іракська армія вибила ІДІЛ з давнього міста

Іракська армія вибила ІДІЛ з давнього міста

782
Ukrinform
Іракської армії вдалося звільнити від бойовиків ІДІЛ археологічний пам'ятник – стародавнє місто Хатра (Ель-Хадр), який розташований на півночі країни приблизно в 100 км від Мосула.

Археологічний пам'ятник звільнили від бойовиків "в ході запеклих зіткнень", повідомляє AFP.

Місто був захоплений бойовиками ще в липні 2014 року. На початку березня 2015 року ІДІЛ зруйнувала руїни древнього міста за допомогою бульдозерів, у зв'язку з чим ЮНЕСКО включило місто в список пам'ятників, що знаходяться під загрозою. Хатра, велике укріплене місто у складі Парфянської імперії і столиця першої арабської держави, вистояла при давньоримських вторгненнях 116 і 198 рр. завдяки своїм високим товстим стінам з вежами.

Руїни Хатра, особливо храмів, де елліністична і давньоримська архітектура поєднуються з східними декоративними елементами, демонструють велич існувала тут цивілізації. Об'єкт був внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1985 році.

Два інших іракських об'єкта у Списку Всесвітньої спадщини, які перебувають під загрозою - Стародавнє місто Ашшур (2003 р.) і Археологічний пам'ятник Самарра (2007 р.).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>