Рада Європи: Росія та Іран використовують Інтерпол для політичних цілей

Рада Європи: Росія та Іран використовують Інтерпол для політичних цілей

833
Ukrinform
Європейські парламентарії визнали Росію й Іран серед групи країн, які зловживають «червоними повідомленнями» Інтерполу з метою арешту політичних опонентів.

Про це йдеться у резолюції Ради Європи від 26 квітня, передає "Радіо Свобода".

Зазначається, що ці країни неправильно використовують систему Інтерполу.

«Упродовж останніх років Інтерпол і його система «червоних повідомлень» неправильно використовувалися деякими країнами-членами з політичною метою задля придушення свободи висловлювання і переслідування політичних опонентів», – мовиться у документі Ради Європи.

Серед випадків парламентарії згадують справу Мухтара Аблязова, колишнього міністра енергетики Казахстану, обвинуваченого у привласненні мільярдів доларів з державного «БТА Банку».

Аблязов провів понад 3 роки в ув’язненні, після затримання французькою владою у 2013 році за «червоним повідомленням» Росії. Франція відмовилася екстрадувати його, але Аблязов пробув у в’язниці до грудня минулого року, допоки його адвокат не довів, що справа є політичною.

Рада Європи наводить й багато інших випадків – включаючи справу Мехді Хосрані, затриманого за «червоним повідомленням» Ірану попри те, що він отримав політичний притулок у Великій Британії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>