В Ізраїлі сьогодні - День Голокосту

В Ізраїлі сьогодні - День Голокосту

Укрінформ
З вечора 23 на 24 квітня в Ізраїлі відзначається Йом га-Шоа – День Катастрофи і героїзму євреїв, або як його ще називають День пам’яті Голокосту чи День Голокосту.

Це національний день пам’яті, який відзначається в Ізраїлі як день ушанування близько шести мільйонів євреїв, знищених під час Голокосту в результаті дій Третього Рейху та його союзників, а також ушанування Єврейського руху опору тих часів.

Йом га-Шоа відзначають 27 нісана (квітень/травень), якщо тільки на цю дату не випадає єврейський шабат чи сусідні до нього дні, у цьому випадку відзначення зсувається на день. Дата встановлена Кнесетом у 1951 році.

19 квітня 1943 року розпочалось повстання у Варшавському гетто, яке тривало до 16 травня і було жорстоко придушене регулярними частинами СС. Один із керівників повстання Мордехай Анелевич у листі до свого заступника Іцхака Цукермана писав: «Те, що ми пережили, перевершило найсміливіші наші сподівання... Головне – здійснилася мрія мого життя: я дожив до того дня, коли євреї гетто піднялися на свій захист і повели боротьбу у всій її величі і славі». Один із повстанців Арія Вільнер зауважував: «Ми не збираємося рятувати себе... З нас ніхто не виживе. Ми хочемо врятувати честь народу».

В Ізраїлі Йом ха-Шоа – це Національний день скорботи. Офіційна церемонія відбувається в Яд ва-Шем (Меморіальному центрі Катастрофи в Єрусалимі). О 10 ранку цього дня по всій країні лунає сирена, під час якої у двохвилинному мовчанні завмирають усі ізраїльтяни, віддаючи данину пам’яті загиблим. Йом га-Шоа є досить «молодим» пам’ятним днем у єврейському календарі, тому його звичаї знаходяться на стадії формування. Багато ортодоксальних євреїв відзначають день пам’яті на Йом га-Шоа, але інші ортодоксальні спільноти, зокрема й хасиди – поминають жертв Голокосту в інші дні жалоб, проголошені рабинами, оскільки традиційно єврейський місяць нісан вважається місяцем радості, яка пов’язана зі святом Песах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-