Громадяни РФ стали основними фігурантами справ про шпигунство у Німеччині

Громадяни РФ стали основними фігурантами справ про шпигунство у Німеччині

Укрінформ
Фігурантами справ про шпигунство в Німеччині найчастіше стають громадяни Росії.

Про це повідомляє у вівторок, 18 квітня, газета Mitteldeutsche Zeitung з посиланням на відповідь міністерства внутрішніх справ Німеччини на запит фракції Лівих у бундестазі, передає DW.

Всього за останні 10 років у Німеччині було порушено 123 справи про шпигунство, 27 з них - щодо громадян Росії, 22 - Ірану, по 15 - у відношенні турків і китайців. США за цим показником посідають шосте місце, слідуючи за Сирією. Фігурантами справ за статтями, пов'язаними зі шпигунством, у ФРН ставали 8 сирійців і 7 громадян Сполучених Штатів. Зараз у Німеччині ведеться 8 справ стосовно іноземних шпигунів.

З 2007 року у зв'язку зі шпигунством всього 4 агенти з Сирії були оголошені персонами нон грата у Німеччині. Розслідування не може бути розпочато стосовно людини, у якого є дипломатичний імунітет, зазначають у МВС ФРН. Законодавчі заходи щодо дозволу на перебування в країні визначаються на рівні федеральних земель. Людина може бути вислана з країни в тому випадку, якщо вона засуджена до позбавлення волі як мінімум на один рік. Крім того, закон дозволяє не продовжувати порушнику тимчасовий вид на проживання, пояснили у МВС Німеччини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-