Лідера білоруського "Молодого фронту" звільнили з СІЗО

Лідера білоруського "Молодого фронту" звільнили з СІЗО

1310
Ukrinform
Зі слідчого ізолятора, в суботу 15 квітня, звільнили лідера білоруського опозиційного "Молодого фронту" Дмитра Дашкевича.

Він є фігурантом кримінальної справи про організацію масових заворушень, які, як стверджує білоруська влада, опозиція мала намір влаштувати під час традиційного святкування Дня Волі 25 березня.

У бесіді з кореспондентом DW Дашкевич повідомив, що звинувачення з нього не зняли, однак змінили запобіжний захід з утримання під вартою на підписку про невиїзд. "Я готувався сидіти довго, оскільки не мав ніяких ілюзій. Психологічно краще готувати себе до найгіршого, а вірити в краще", - розповів активіст. Він упевнений, що затримання і заведена на нього кримінальна справа є помстою за організацію боротьби на захист меморіалу Куропати.

Голова партії "Білоруський народний фронт" Олексій Янукевич привітав звільнення Дашкевича. "Очевидно, що у слідства немає підстав тримати під вартою Дашкевича та інших "молодофронтівців", інших патріотів. Ми бачимо, що це кримінальна справа розвалюється, незважаючи на висунуті звинувачення", - заявив опозиціонер в інтерв'ю DW.

На думку голови руху "За свободу" Юрія Губаревича, зміна запобіжного заходу Дашкевичу "свідчить про те, що у влади немає аргументів для утримання за ґратами фігурантів цієї справи". Губаревич висловив надію, що "незабаром вийдуть на свободу всі затримані у так званій "справі патріотів", сфабрикованій з єдиною метою - залякати білоруське суспільство і збити хвилю протестів проти декрету номер 3, яким введено так званий "податок проти дармоїдів".

Тим часом, газета адміністрації президента "Советская Белоруссия" і державні телеканали раніше повідомили про те, що кримінальну справу про організацію масових заворушень перекваліфіковано на справу про створення збройного формування. У КДБ хід розслідування не коментують, запит кореспондента DW залишився без відповіді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>