Тисячі угорців вийшли на антиурядові протести у Будапешті - ЗМІ

Тисячі угорців вийшли на антиурядові протести у Будапешті - ЗМІ

693
Ukrinform
Тисячі людей вийшли у середу ввечері на вулиці Будапешта із протестом проти загрози закриття приватного Центральноєвропейського університету (CEU), заснованого американським мільярдером Джорджем Соросом.

Про це повідомляє DW 

"На одній з площ в центрі угорської столиці ввечері у середу зібралися не менше 10 тисяч осіб. Натовп вишикувався таким чином, щоб в центрі площі вийшла форма серця", - повідомляє агентство AFP.

Під час акції відбулися невеликі сутички демонстрантів з поліцією. Крім того, тисячі протестувальників провели акції протесту під стінами угорського парламенту, вигукуючи при цьому "Європа! Європа!", "Вільна країна! Вільний університет!", повідомляють ЗМІ.

Раніше у понеділок у Європейській Комісії заявили, що розслідують ситуацію навколо ухвалення змін до освітнього законодавства в Угорщині і загрози закриття університету, і не виключили, що подадуть проти Будапешта судовий позов.

Як повідомлялося, минулого тижня парламент Угорщини ухвалив законопроект, який змінює умови функціонування закордонних вишів у країні. Зокрема зміни передбачають заборону закордонним навчальним закладам видавати угорські дипломи без відповідної міжурядової угоди, а також роблять неможливою роботу ВНЗ, які не мають відділення у своїй країні. CEU, в якому навчаються близько 1800 студентів із сотні країн, має статус приватного іноземного вишу з акредитацією в США, але він має єдине відділення - у Будапешті. Ухвалення змін до закону спровокувало масштабні акції протесту в Угорщині, на які вийшли десятки тисяч осіб.

Фото: @picture alliance/AP Photo/Z.Balogh/MTI

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-