Дії РФ можуть розколоти країни Балтії - Департамент держбезпеки Литви

Дії РФ можуть розколоти країни Балтії - Департамент держбезпеки Литви

2800
Ukrinform
Литовський Департамент держбезпеки (ДДБ) попереджає про те, що протекціоністська політика, яку проводить Росія, та прагнення обмежити вантажні потоки шкодять литовському транспортному сектору та енергетиці, крім того, це може підірвати єдність Литви, Латвії та Естонії.

Про це повідомляє Delfi.

"Стратегія Росії скеровувати вантажі місцевого походження у власні порти, що змушувало гостро конкурувати транспортні компанії балтійських країн, може створити передумови для розколу їх позицій з різних важливих для регіону питань економічної безпеки", - йдеться в опублікованому в понеділок ДДБ та військовою розвідкою звіті про загрози нацбезпеці.

У документі наголошується, що Росія, яка обмежила постачання нафти в Білорусію, прагне натиснути на неї з тим, щоб в обмін на пільги тарифів на залізничні перевезення перенаправити експорт нафтопродуктів в російські морські порти.

За повідомленням ДДБ, Росія прагнула заблокувати вантажі, які прямували в РФ транзитом з послугами литовських транспортних компаній, намагаючись перейняти їх сама.

За даними розвідки, росіяни також тиснули на Білорусь, щоб вона зупинила перевезення вантажів з Литви.

"У 2016 році литовські компанії автоперевезень були змушені конкурувати з російськими підприємствами в нерівних умовах. Росія не лише чинила тиск на Білоруську митницю, щоб вона періодично зупиняла транзит вантажів на контрольно-пропускних пунктах на литовсько-білоруському кордоні, а і ввела додаткові адміністративні вимоги до литовських автотранспортних компаній та державних відомств, крім того, було підвищено плату за дороги", - йдеться у звіті.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-