Литва заявляє про можливі провокації РФ під час військових навчань

Литва заявляє про можливі провокації РФ під час військових навчань

670
Ukrinform
Литовська розвідка попереджає про можливі провокації під час запланованих на вересень військових навчань Росії і Білорусі.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"У зв'язку зі значними важелями впливу Росії в Білорусі не виключаються провокації або можливість навмисних інцидентів на кордоні з Литвою і Польщею під час військових навчань "Захід 2017", - йдеться у звіті оцінок загроз нацбезпеці, яку щорічно публікують Департамент держбезпеки Литви (ДГБ) і Другий департамент оперативних служб при міністерстві оборони.

У документі наголошується, що найбільшою загрозою для Литви, як і раніше, є "агресивна зовнішня політика Росії", концентрація її військових потужностей у межі країни і активна розвідувальна діяльність.

Нещодавно білоруське оборонне відомство повідомило, що в навчаннях "Захід 2017" з 14 по 20 вересня візьмуть участь 13 тис. військових.

За твердженням литовської розвідки, "цілком імовірно, що це число учасників навчань буде значно більшим, а в сценарії буде закладено збройний конфлікт із НАТО".

У звіті також говориться, що Росія, яка зараз зміцнює військові потужності в західній частині країни і в Калінінградській області, володіє можливістю розпочати бойові дії проти Балтійських країн протягом 24-48 годин.

У документі зазначається, що найближчим часом Росія розмістить у Калінінградській області ракетні комплекси "Іскандер" на постійній основі, мотивуючи цей крок як відповідь на дії НАТО.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-