У Вірменії обирають парламент

У Вірменії обирають парламент

Оновлено
855
Ukrinform
У Вірменії в неділю стартували вибори до Національних Зборів.

Про це повідомляє АМІ “Новости-Армения”. 

“О 08.00 за місцевим часом по всій республіці відкрилися всі 2009 виборчих дільниць. За новим Виборчим кодексом, кількість округів скорочена з 41 до 13, з яких 4 - в Єревані, і 9 - в областях. Голосування завершиться о 20:00”, - йдеться в повідомленні.

За даними поліції на 1 квітня, загальна кількість виборців, включених у реєстр виборців Республіки Вірменія, складає 2 564 195 осіб.

ЦВК з 12:00 до 21:00 озвучуватиме інформацію про явку і про перебіг голосування з тригодинною періодичністю станом на попередню годину. Порогу явки на виборах немає. 

Наголошується, що за виборами стежитимуть понад 28 тисяч спостерігачів з 49 місцевих громадських організацій і понад 640 спостерігачів шести міжнародних організацій: Бюро з демократичних інституцій і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі (БДІПЛ/ОБСЄ), Парламентської асамблеї Ради Європи, Співдружності незалежних держав, Міжпарламентської асамблеї СНД, Парламентської асамблеї ОБСЄ і Європейського парламенту.

У виборах беруть участь п'ять партій і чотири партійні блоки: партії "Вільні демократи", "Вірменське відродження", Вірменська революційна федерація Дашнакцутюн, Республіканська партія Вірменії, Комуністична партія Вірменії, а також партійні блоки - "Елк" ("Вихід"), "Царукян", "Оганян-Раффі-Осканян", Вірменський національний Конгресс - Народная партія Вірменії (Конгрес-НПА).

Для проходження до парламенту встановлений бар'єр – 5% для партій і 7% для блоків. 

Дані вибори показові тим, наголошується в повідомленні, що вперше в історії країни голосування проходить повністю за пропорційною системою голосування. Це будуть перші в республіці загальнодержавні вибори після ухвалення конституційних реформ 2015 року, що передбачають перехід до парламентської форми правління після закінчення терміну повноважень чинного глави держави в 2018 році.

За новою Конституцією, прийнятою за підсумками референдуму 6 грудня 2015 року, не зазначається суворо фіксоване число членів парламенту, вказується лише їх мінімальна кількість – 101 депутат. Вся справа в складній системі розподілу мандатів і конституційній вимозі, що гарантує формування стабільної парламентської більшості – 54% місць у законодавчому органі. 

Вперше Конституцією також передбачена можливість проведення другого туру виборів.

Зокрема, згідно з Виборчим кодексом, якщо за підсумками виборів або за допомогою утворення політичної коаліції стабільна більшість не формується, то на 28-й день з дня голосування може бути проведений другий тур, в якому візьмуть участь дві партії або два блоки партій, що отримали найбільшу підтримку. Переможець другого туру отримає додаткові мандати, які забезпечать йому стабільну більшість. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-