Ізраїль схвалив будівництво поселення на палестинській території

Ізраїль схвалив будівництво поселення на палестинській території

Укрінформ
Ізраїль уперше за 25 років схвалив будівництво нового поселення на Західному березі ріки Йордан. 

Про це повідомляє DW.

"Відповідно до рішення ізраїльського уряду, ухваленого увечері у четвер, 30 березня, на північ від палестинського міста Рамалла буде зведено поселення для жителів ізраїльського форпосту Амона, ліквідованого в лютому рішенням Вищого суду Ізраїлю", - йдеться у повідомленні.

Як зазначають ЗМІ, глава ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху ще в лютому заявив про плани будівництва нового поселення поблизу Амона. За даними ізраїльської неурядової організації Peace Now, востаннє ізраїльський уряд будував нові поселення на Західному березі ріки Йордан в 1992 році. Після цього він лише розширював вже наявні населені пункти.

1 лютого розпочалося виселення жителів форпосту Амона, а вже 6 лютого парламент Ізраїлю легалізував численні будівлі, споруджені на приватних землях палестинців, ухваливши відповідний закон. Доти Ізраїль визнавав законними лише ті єврейські поселення, що були побудовані на палестинських землях, які Ізраїль вважає державною територією. 

Понад 600 тисяч ізраїльтян нині живуть більш ніж у 200 поселеннях на Західному березі ріки Йордан і в Східному Єрусалимі, що міжнародне співтовариство вважає незаконним. 

Рада Безпеки ООН у грудні минулого року закликала Ізраїль до повного припинення розбудови поселень на палестинських територіях включно зі Східним Єрусалимом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-