Ісламістська загроза в Європі зростатиме - шеф поліції Німеччини

Ісламістська загроза в Європі зростатиме - шеф поліції Німеччини

829
Ukrinform
Керівник відомства кримінальної поліції Німеччини Хольгер Мюнх попереджає про імовірне зростання загроз з боку радикальних ісламістів та закликає до координації дій на європейському рівні.

Про це він говорив у четвер у Берліні з іноземними журналістами, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

«Ми повинні зважати на те, що ІДІЛ у міру того, як втрачатиме території в Сирії та Іраку, посилить свої спроби організації терактів, в першу чергу у країнах Заходу», - заявив Мюнх.

У зв'язку з цим перед Німеччиною і ЄС, які продовжують залишатися цілями терористів, постали великі виклики, але при цьому досі бракує елементарної координації між країнами та обміну даними.

Як приклад шеф німецької кримінальної поліції навів інформаційну систему шенгенської зони SIS, через яку як і раніше часто неможливо отримати відбитки пальців, особливо якщо йдеться про осіб, які використовують різні імена. Він закликав якнайшвидше удосконалити «біометричний компонент» бази даних і координувати дії через систему Європолу.

В самій лише Німеччині до «салафітського оточення» належать близько 9700 осіб, це на 80% більше, ніж у 2013 році. Кількість тих, кого спецслужби і правоохоронці вважають «небезпечним», становить, за офіційними оцінками, 616 осіб, це вчетверо більше, ніж у тому ж 2013-му. 

За останні п'ять років з Німеччини в зону бойових дій у Сирію, Ірак відправилися 920 громадян Німеччини, з них 145 вважаються загиблими, але третина тих, хто виїхав, повернулася в країну. Частина з цих людей розчарувалася в ісламістській ідеї, але близько половини таких, хто продовжує в неї вірити, це люди, які пройшли серйозну підготовку і здатні на вчинення кривавих терактів, наголосили у відомстві кримінальної поліції. 

Мюнх запевняє, що ці люди перебувають під постійним наглядом. При цьому визнає: «теракти в Німеччині можуть статися в будь-яку мить», що показали і напади у Вюрцбурзі, Ансбаху, Ессені, Ганновері і Берліні минулого року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-