Россільгоспнагляд пропонує чавити ще більше продуктів

Россільгоспнагляд пропонує чавити ще більше продуктів

830
Ukrinform
Россільгоспнагляд пропонує розширити перелік продуктів, що підлягають знищенню. Крім «санкціонки», під гусениці може бути відправлений фальсифікат, продукти з підробленими документами або зовсім без них.

Про це повідомляють "Известия" з посиланням на проект доповіді про правозастосовчій практиці Россільгоспнагляду за підсумками 2016 року.

"У тексті документа сказано, що законодавство потребує внесення змін, «дозволяють знищувати контрабандну, фальсифіковану або контрафактну сільськогосподарську продукцію; продукцію, переміщувану без фітосанітарних супровідних документів; продукцію, супроводжувану неповною або недостовірною інформацією (неправдивою інформацією про склад, походження, і (або) характеристиками, та (або) її властивості, а також недостовірне (помилкове) декларування)", - зазначається в публікації.

Також у службі вважають за необхідне закріпити "виключення права власника на повернення підконтрольних товарів". За діючими в РФ правилами можлива конфіскація і знищення лише забороненої до ввезення в Росію санкційної продукції. Відповідно, подальшу долю виявлених неякісних продуктів (чи невідомого походження) інспектори контролювати не можуть.

У проекті доповіді Россільгоспнагляду зазначено, що зміни можуть бути зафіксовані у формі поправок до рішення комісії Митного союзу від 18 червня 2010 року № 318 «Про забезпечення карантину рослин в Євразійському економічному союзі».

Як розповів «Известиям» глава Союзу споживачів Петро Шелищ, близько 3% товарів у Росії потрапляють під категорії, озвучені Россільгоспнаглядом. Відповідно, вважає експерт, на рік бульдозер зможе розчавити продуктів на суму до 0,5 трлн рублів.

Росія ввела продуктове ембарго у відповідь санкцій на обмежувальні заходи Заходу, ініційовані в зв'язку з окупацією Криму і російською агресією на Донбасі. З серпня 2014 року з США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії заборонено ввезення яловичини, свинини, м'яса птиці, риби, сирів, молока, фруктів, овочів, а також деяких інших категорій продуктів. З 29 липня 2015 року санкційні продукти знищуються. За час дії указу було знищено понад 10 тисяч тонн їжі.

Фото: Newsvo

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-