До уряду Трампа може увійти критик МВФ та Світового банку – NYT

До уряду Трампа може увійти критик МВФ та Світового банку – NYT

Укрінформ
Помічником заступника міністра фінансів США з питань міжнародних фінансів може стати критик провідних світових фінансових установ, фахівець із глобальних фінансових криз Адам Леррік. 

Про перспективи його роботи в уряді президента США Дональда Трампа пише видання The New York Times.

«Тепер Леррік, колишній інвестиційний банкір і запрошений вчений з правового Американського інституту підприємництва, має намір отримати можливість втілити свою філософію в політику після того, як минулого тижня президент Трамп оголосив про намір призначити його помічником заступника міністра фінансів США з питань міжнародних фінансів», - йдеться у публікації.

Як зазначається, Леррік - співробітник Американського інституту підприємництва та фахівець із глобальних фінансових криз - є послідовним критиком глобальних організацій, таких як Міжнародний валютний фонд та Світовий банк, вже протягом майже 20 років. На його думку, такі установи «спалюють гроші платників податків» і сприяють «острівній культурі елітарності, фінансової допомоги та мізерної звітності». 

Як повідомляє видання, Леррік неодноразово зазначав, що МВФ далеко відійшов від свого першочергового мандату: надавати короткострокові кредити розвиненим країнам, що залишилися без готівки. Натомість, за його словами, фонд став кредитором, який «став першим пунктом для порятунку країн, що розвиваються, з різними фінансовими труднощами». 

«Я пропоную, щоб у МВФ була важлива роль. Але мають бути втілені реформи, аби впевнитися, що витрати мінімізовані, якщо не усунуті», - зазначив Леррік, коментуючи доцільність існування МВФ.

На думку авторів статті, вибір Лерріка як опозиціонера до філософії «порятунку банків, країн і інвесторів» підкреслює, як економічна команда президента Трампа повертається до критики глобальної економічної політики. 

«Очікування призначення Лерріка свідчить про те, що ще один важливий наріжний камінь традиційного мислення при адміністраціях як демократів, так і республіканців - широка підтримка МВФ, Світового банку та інших міжнародних фінансових установ - буде ретельно вивчатися на найвищих рівнях нової адміністрації», - підсумовується у статті.

Формально кандидатуру Лерріка перед офіційним ухваленням ще має затвердити Сенат.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-