Берлін виділяє на розслідування злочинів у Сирії мільйон євро

Берлін виділяє на розслідування злочинів у Сирії мільйон євро

Укрінформ
Міністерство закордонних справ ФРН оголосило про те, що виділяє мільйон євро механізму розслідування злочинів в Сирії.

Про це у шосту річницю початку протестів проти режиму Асада заявив глава МЗС Німеччини Зігмар Габрієль, повідомляє кореспондент Укрінформу в Берліні. 

"Я пообіцяв Генеральному секретарю ООН Антоніо Гутеррішу один мільйон євро фінансової підтримки для "Міжнародного неупередженого і незалежного механізму по сприянню проведенню розслідувань щодо тих, хто несе відповідальність за найсерйозніші злочини з міжнародного права, скоєні в Сирії (з березня 2011 року), та їх судовому переслідуванню", - йдеться у заяві міністра. 

Він сказав про неможливість стояти осторонь, коли в Сирії порушуються права людини і гуманітарне право, коли цивільні об'єкти зазнають нападу з повітря, і є масові звинувачення у тортурах як з боку терористичних угруповань ісламізму, так і у в'язницях сирійського режиму. 

"Ми повинні прямо зараз закласти основи для того, щоб можна було притягнути злочинців до відповідальності; щоб вони ніколи не могли почуватися у безпеці", - заявив Габрієль.

Німецький міністр нагадав, що шість років тому мирні протести за цивільні свободи, за більш справедливе суспільство і кінець тиранії, що почалися в Сирії, призвели до найжорстокішого конфлікту нашого часу. Половина сирійського населення перетворилася на біженців, понад 400 тисяч осіб вже стали жертвами конфлікту, а сама країна знаходиться в руїнах. Остання спроба досягти угоди про припинення вогню має дуже обмежений характер, більш як 600 тисяч людей, як і раніше, відрізані від гуманітарної допомоги.

Глава МЗС ФРН підкреслив, що попри всі невдачі, треба продовжувати працювати, щоб гарантувати продовження Женевських переговорів з мирного врегулювання конфлікту в Сирії. Тільки якщо всі сторони вестимуть переговори серйозно і проявлять волю до досягнення компромісу зі складних питань політичного майбутнього країни, можна буде припинити жах сирійського народу, сказав дипломат.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-