Росія готується завдати удару по Канаді – ЗМІ

Росія готується завдати удару по Канаді – ЗМІ

4156
Ukrinform
Канада може стати наступною мішенню російських зусиль із дестабілізації світу.

Про це у статті для видання Maclean’s пише колишній канадський дипломат Скотт Гілмор.

«Канада - логічна мішень (для Росії – ред.). Ми є членом G7, сильним прихильником НАТО, адвокатом заснованої на цінностях міжнародної системи, а також гучним критиком Москви та її втручань у інших державах. Нам слід бути готовими до того, що Росія докладатиме більше своїх таємних зусиль до нас, особливо з наближенням наступного виборчого циклу», - стверджує Гілмор.

За його словами, Росія намагатиметься дискредитувати будь-якого політика чи закон, що суперечитиме її інтересам; порушити довіру до канадської політичної системи та підірвати підтримку Канадою союзників та міжнародної системи.

Для досягнення цього, Кремль перш за все поширюватиме дезінформацію. «Під час виборів у США Росія використовувала фейкові сторінки у соцмережах для поширення чуток про Гілларі Клінтон. Подібне відбуватиметься тут і, найвірогідніше, буде направлено проти правлячої Ліберальної партії. Москва не обов’язково надаватиме перевагу перемозі консерваторів, але намагатиметься делегітимізувати сам процес», - зазначає автор.

Окрім цього, Росія продовжуватиме зламувати комп’ютери чиновників, політиків та журналістів у пошуку інформації для шантажу.

«Гроші – ще один корисний засіб кампанії. По всій Європі Москва спонсорує радикальних популістських політиків та групи, які роздмухують антимігрантську істерію. В Канаді мало організацій, які відповідають цьому опису. Тим не менш, не дивина, якщо гроші знайдуть шлях до різних онлайн медіа ресурсів, що спеціалізуються на інфотейнменті», - наголошує дипломат.

Однак, найбільше занепокоєння, на думку автора, викликає «старомодна» військова загроза з боку РФ. «У Канаді російська провокативна військова тактика матиме додаткове значення, оскільки ми практично залишили напризволяще наші північні рубежі <…>. Росіянам буде легше досягти деяких частин північних канадських територій, ніж нам».

Автор висловив сумнів у ефективності російських дестабілізаційних дій в Канаді, але закликав залишатися пильними. «Чи міг хто-небудь передбачити політичний хаос у США? Неможливо сказати, що Москва матиме такий само успіх тут, але ми знаємо, що росіяни вже намагаються, і якщо їм вдасться знайти правильний важіль або неправильний секрет – вони скористаються ним», - підсумував Гілмор.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>