КНДР риє тунель для надпотужних ядерних випробувань

КНДР риє тунель для надпотужних ядерних випробувань

1384
Ukrinform
Північна Корея продовжує рити тунель на ядерному полігоні, який може витримати вибух до 14 разів сильніший, ніж був минулого разу.

Про це повідомляє Yonhap з посиланням на американських аналітиків.

"Подальше прокладання тунелю під гору Мантапсан через Північний портал потенціально може забезпечити можливості Північної Кореї для підтримки додаткових підземних ядерних випробувань», - йдеться у статті експертів Френка Пебіана і Девіда Кобленца з Лос-Аламоської національної лабораторії (LANL).

Як зазначається, супутникові знімки в районі ядерного полігону Пхунгері в Північній Кореї свідчать про активні роботи з прокладання тунелю на Північному порталі, де були проведені останні чотири з п'яти підземних ядерних випробувань КНДР.

За словами експертів, після останнього випробування нова активність спостерігалася тільки на Північному порталі в той час як активність на інших порталах була різко скорочена або взагалі припинена.

"Це говорить про те, що Північний портал, ймовірно, як і раніше використовується як основне місце проведення випробування, можливо тому, що він забезпечує найбільшу потужність покривних порід і, ймовірно, буде найбільш здатний витримувати максимально сильні вибухи", - написали вони.

Фахівець з інженерії в The Aerospace Corporation Джон Шилінг заявив, що Північна Корея, найімовірніше, проведе успішний запуск міжконтинентальної балістичної ракети протягом наступних двох років і розгорне її до 2020 року.

Як повідомлялось, у понеділок, 6 березня, Північна Корея здійснила запуск заборонених балістичних ракет, які пролетіли близько 1000 кілометрів і впали в Японському морі. Пізніше стало відомо, що ракет було чотири.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-