Малайзія оголосила посла КНДР персоною нон грата

Малайзія оголосила посла КНДР персоною нон грата

Укрінформ
Малайзія вимагає від посла Північної Кореї Кан Чхоля виїхати з країни протягом 48 годин.

Про це повідомляє українська служба BBC.

"Про висилку посла стало відомо після його заяв, що КНДР "не може довірити" Малайзії розслідування обставин смерті брата північнокорейського вождя, Кім Чен Нама, і що малайзійське розслідування політизується. Пхеньян стверджує, що смерть Кім Чен Нама зовсім не була насильницькою", - йдеться у повідомленні.

Малайзійський міністр закордонних справ Аніф Аман вимагав від КНДР офіційних вибачень за ремарку дипломата, але той відмовився вибачатися.

Кім Чен Нам, зведений брат чинного лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, загинув три тижні тому. Як вважає малайзійська влада, після того як дві громадянки В'єтнаму в головному аеропорту країни розпорошили на його обличчя отруйну речовину - нервово-паралітичний токсин VX.

Офіційні особи в Малайзії не затверджували прямо, що за загибеллю емігранта з КНДР стоїть офіційний Пхеньян, але подібні підозри звучали з дня вбивства.

Згідно з відеозаписом з місця смерті, дві жінки підійшли до чоловіка в світлому піджаку й джинсах і накинули йому щось на обличчя. Потім вони втекли, а чоловік підійшов до служби охорони аеропорту. До нього викликали медиків, проте по дорозі в лікарню чоловік помер.

Обидві підозрювані стверджують, що не знали про токсичність речовини й вважали, що беруть участь у гумористичному телешоу з прихованою камерою.

Ще одним підозрюваним був громадянин КНДР Рі Чен Чол, проте суд дійшов висновку, що поліція зібрала недостатньо доказів для висунення йому звинувачень, і ухвалив депортувати його через закінчення візи.

VX заборонений Конвенцією з хімічної зброї від 1993 року, що означає, що його не можна виробляти, а існуючі запаси повинні бути знищені.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-