Макрон пообіцяв Франції радикальну перебудову в разі обрання президентом

Макрон пообіцяв Франції радикальну перебудову в разі обрання президентом

Укрінформ
Кандидат у президенти Франції Еммануель Макрон пообіцяв у разі перемоги на виборах радикальну перебудову країни.

Незалежний кандидат на посаду глави Французької держави представив свою передвиборчу програму в четвер, 2 березня, в Парижі, повідомляє DW з посиланням на dpa.

Серед іншого Макрон наголосив на необхідності докорінних реформ у соціальній сфері, зокрема в страхуванні від безробіття, трудовому праві та пенсійній системі. Останнє передбачає скасування суперечливих спеціальних пенсій. Водночас запропонована ним реформа не призведе до зміни пенсійного віку та розмірів самих пенсійних нарахувань.

Так само екс-міністр економіки Макрон пропонує реформувати податкову систему. Програма Макрона передбачає скорочення корпоративного податку з 33,3 до 25 відсотків. Крім того, він хоче звільнити 80 відсотків домогосподарств від податків на житло.

Запропоновані Макроном реформи передбачають зменшення державних видатків на 60 мільярдів євро впродовж п'яти років та скорочення 120 тисяч робочих місць у державному секторі. Водночас Макрон планує додатково працевлаштувати 10 тисяч поліцейських та до п'яти тисяч вчителів. Протягом п'яти років Макрон планує залучити  в країну близько 50 мільярдів євро інвестицій.

Програма Макрона вирізняється чіткою проєвропейською позицією. Кандидат у президенти виступає за посилення співпраці в оборонній сфері у межах ЄС та створення спільного бюджету Єврозони.

З огляду на скандал навколо найближчих суперників Макрона - консерватора Франсуа Фійона та лідерку правих популістів Марін Ле Пен,  Макрон запропонував закон про посилення моральності в політиці. Він також прагне покласти край "непотизму в економіці". На його думку, це означатиме серед іншого заборону депутатам працевлаштовувати родичів  співробітниками парламенту. Також, на його думку, парламентарям слід заборонити надавати побічно послуги в сфері консалтингу, щоб ті обмежилися виключно парламентською діяльністю, вважає він.

39-річний політик-центрист вважається фаворитом виборчих перегонів. Прогнози передрікають йому перемогу над Ле Пен у другому турі президентських виборів.

Як повідомлялося, 2 березня головну суперницю Макрона Ле Пен позбавили депутатської недоторканності в Європарламенті. Приводом для цього рішення стали звинувачення в поширені в інтернеті фотографій зі сценами насильства.

Перший тур виборів президента Франції призначений на 23 квітня, другий - на 7 травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-