У Польщі не змогли відправити у відставку маршалка Сейму

У Польщі не змогли відправити у відставку маршалка Сейму

718
Укрінформ
Сейм Польщі проголосив проти відправлення у відставку маршалка Сейму Марека Кухцінського.

За відставку маршалка Сейму проголосували 174 депутати, 241 депутат був проти, а 24 польські законодавці утрималися, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Проти перебування Кухцінського на цій посаді виступали опозиційні партії "Громадянська платформа" (РО), "Сучасна" та Польська селянська партія. Натомість відставку маршалка Сейму не підтримала парламентська більшість, його партійні соратники по партії "Право і Справедливість" (PiS).

Опозиційна РО ініціювала відставку маршалка Кухцінського 12 січня, звинувачуючи його у тому, що через його дії у Польщі у грудні сталася парламентська криза. 

Як повідомляло агентство, парламентська криза в Польщі розпочалася 16 грудня минулого року, коли маршалок Сейму Кухцінський виключив з роботи Сейму депутата РО Міхала Щербу, який виступав з трибуни проти планів канцелярії Сейму обмежити доступ для журналістів до зали засідань парламенту. За свого колегу заступилися інші опозиційні депутати, які заблокували трибуну, а згодом і президію Сейму.

Відтак маршалок Сейму розпорядився продовжити засідання у колонній залі, де силами депутатів PiS та кількох депутатів інших сил руками проголосовано за закон про бюджет на поточний рік. Опозиція вважає ці голосування незаконними, оскільки у сесійній залі, за їхніми словами, не було кворуму. Опозиційні партії РО та "Сучасна" блокували парламентську трибуну та президіум Сейму до 12 січня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-