Китай підкреслює важливість зміцнення авторитету ООН

Китай підкреслює важливість зміцнення авторитету ООН

1618
Ukrinform
Китай має намір зміцнювати відносини з іншими країнами для забезпечення стабільності на планеті і закликає до дотримання міжнародних норм і правил.

Про це заявив міністр закордонних справ КНР Ван І, виступаючи на Мюнхенській конференції з питань безпеки, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Немає непереборних викликів. Потрібно з'ясувати їхні причини і викоренити. При дотриманні усіма країнами принципів Статуту ООН можна покласти край конфліктам і знайти взаємоприйнятні рішення", - вважає Ван І.

У Пекіні переконані, що «односторонні дії за рахунок сусідів лише посилюють ситуацію», - сказав дипломат, не назвавши прикладів. Він відзначив при цьому, що відхід від Статуту ООН, від універсальних норм і принципів є дуже згубним та підкреслив важливість зміцнення авторитету ООН і підвищення її ефективності.

Ван І сказав, що ті держави, які мають великий потенціал, повинні перейняти на себе особливу відповідальність за справу підтримки миру і безпеки, «працювати над тим, аби позбавити світ від багаточисельних проблем».

Він відзначив, що Китай має намір зміцнювати відноси із США. Телефонний контакт двох лідерів відбувся і підтвердив, що у країн багато спільних інтересів і вони зацікавлені у поглибленні співпраці. "Це сприятиме подоланню труднощів, які стоять не лише перед двома нашими країнами; китайсько-американські відносини повинні приносити користь світу", - наголосив китайський міністр.

Ще однією «опорою глобальної стабільності» Ван І назвав китайсько-російські відносини. Він повідомив, що цього року намічено два візити президента Володимира Путіна до Китаю, голова КНР Сі Цзіньпін також планує відвідати Росію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-