Freedom House: Росія все частіше зазіхає на свободу

Freedom House: Росія все частіше зазіхає на свободу

896
Ukrinform
Freedom House у щорічній доповіді "Свобода у світі в 2017 році. Популісти й автократи: Подвійна загроза глобальній демократії", опублікованій у вівторок, назвала Росію країною, яка найчастіше у світі зазіхала на політичні і громадянські свободи.

Повідомлення та доповідь розміщені на сайті міжнародної правозахисної організації.

"Росія... втручалася в політичні процеси у Сполучених Штатах та інших демократичних державах, збільшила військову підтримку диктаторського режиму Башара Асада у Сирії і зміцнила незаконну окупацію території України", – йдеться в щорічній доповіді Freedom House.

Підкреслюється також, що в самій Росії влада звузили простір для діяльності політичної опозиції і висловлення суспільством незгоди. Як і в попередніх доповідях Freedom House, Росія визнана невільною країною. За цими показниками вона знаходиться в одній групі з такими країнами, як Афганістан, Азербайджан, Білорусь, Іран, Казахстан, Таджикистан, Туркменія і Узбекистан.

Невільними визнані 49 держав, у яких проживає 36 відсотків населення планети. 67 країн зі списку обмежили за підсумками року політичні і громадянські свободи. Країн, у яких становище покращилося, майже удвічі менше – 36. Всього ж доповідь охоплює 195 держав.

Регіон Євразії в цілому "розділений на демократично орієнтовані і автократичні країни", – йдеться в доповіді. Україна, Грузія і Молдова "з усіх сил намагаються зберегти тендітні демократичні досягнення останніх років", але Freedom House попереджає, що цей прогрес може зійти нанівець, якщо Захід зменшить підтримку цих країн.

Що ж стосується групи країн, які Freedom House відносить до автократій, то, наприклад, в Азербайджані, Киргизії і Таджикистані в минулому році були "зроблені кроки, спрямовані на зміцнення влади в умовах економічної і політичної невизначеності".

На зменшення свободи у світі впливали і демократичні країни. У звіті говориться, що найбільші демократичні держави "охоплені занепокоєнням і нерішучістю після таких подій, як відмова Великої Британії від членства в Євросоюзі, збільшення популярності крайніх правих ксенофобських партій у Європі і перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>