Корупція вбиває: У Румунії зростають протести

Корупція вбиває: У Румунії зростають протести

Укрінформ
Чергові акції протесту пройдуть у неділю, 29 січня, у найбільших містах Румунії: маніфестанти вимагатимуть скасування урядових постанов про помилування та про внесення змін до кримінального законодавства.

Про це у соціальних мережах повідомили організатори протестів, громадська організація «Корупція вбиває», передає власний кореспондент Укрінформу.

«Учасники акції протесту в Бухаресті після мітингу пройдуть маршем до Міністерства юстиції, де вимагатимуть не відставки уряду, а скасування урядових постанов про помилування та про внесення змін у кримінальне законодавство», - повідомляють організатори.

На їхню думку, «постанови уряду спрямовані не на боротьбу з корупцією, а на захист корупціонерів у владі».

Крім того, в понеділок мітингувальники планують взяти участь у громадських дебатах щодо урядових постанов. Дебати пройдуть у Міністерстві юстиції Румунії.

Аналогічні акції протесту пройшли і минулої неділі. До одного з мітингів приєднався і президент Румунії Клаус Йоханніс, який заявив, що постанови уряду підривають основи правової держави.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Румунії підготував дві екстрені постанови про помилування та про внесення змін у кримінальне законодавство. Згідно з документами, помилуванню підлягають ув'язнені, засуджені до 5 років тюремного ув'язнення, вагітні, жінки, у яких вдома залишилися неповнолітні діти. Буде знята також судимість з засуджених до умовних тюремних термінів. Згідно з другим документом, кримінальна справа про корупцію не може бути порушено, якщо завдана держчиновником шкода державі не перевищує 50 тисяч євро.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-