Міністр юстиції Нідерландів подав у відставку через наркоскандал

Міністр юстиції Нідерландів подав у відставку через наркоскандал

Укрінформ
Міністр безпеки та юстиції Нідерландів Ард ван дер Стюр подав у відставку через скандал щодо угоди, укладеної у 2001 році прокуратурою країни з наркобароном.

Про це міністр повідомив під час слухань у парламенті після критики на його адресу щодо недостатнього інформування про цю угоду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я відповів на всі питання під час цих дебатів. Я хочу бути підзвітним парламенту. Але я бачу, що мої відповіді не мають значення, тому що багато хто вже зробив свої політичні висновки", - йдеться у заяві міністра, розміщеній на сайті уряду Нідерландів.

Ард ван дер Стюр став третім міністром, який пішов у відставку через цей скандал. Угода на 4,7 млн гульденів була укладена між колишнім статс-секретарем безпеки та юстиції Фредом Тівеном та наркобароном Цейсом Х.(Cees H.) у 2001 році. За угодою гроші мали бути повернуті на рахунок Х.

У березні 2015 міністр безпеки та юстиції Нідерландів Іво Опстелтен, а також його заступник Фред Тевен подали у відставку після звинувачень щодо неповного інформування парламенту про суму угоди.

Крім того, у грудні 2015 року глава Нижньої палати парламенту Нідерландів Анушка вам Мілтенбур пішла у відставку. Вона опинилась у центрі масштабної дискусії після того, як стало відомо про знищення анонімного листа, у якому повідомлялися деталі цієї угоди.

Усі троє колишніх міністрів, як і колишня глава парламенту, належать до партії VVD, яку очолює прем'єр-міністр Марк Рютте.

фото: АNP

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-