Людиною року в Австралії став дослідник стовбурових клітин

Людиною року в Австралії став дослідник стовбурових клітин

1527
Укрінформ
26 січня Зелений континент відзначає національне свято - День Австралії.

Традиційно напередодні у країні обрали переможців національного конкурсу «Людина року», повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Головним переможцем цього року вперше став не публічний діяч, а науковець-біомолекулярист Алан Маккей-Сім, який присвятив своє життя дослідженню стовбурових клітин, що сприяло появі новаторських підходів у лікуванні пошкоджень спинного мозку.

У 2014 році його дослідження вперше у світі допомогли успішному відновленню рухливості паралізованої людини, що є науковим еквівалентом посадки на Місяць. Виступаючи на церемонії нагородження головною нагородою країни - Орденом Австралії, дослідник присвятив своє визнання людям, які всі ці роки працювали поруч з ним.

Людиною року у номінації «Місцевий герой» стала Вікі Джеллі. Після того, як її чоловік помер від раку в 2008 році, Джеллі спрямувала свої зусилля на збір коштів для будівництва центру радіотерепії для жителів віддалених містечок на південному заході штату Вікторія, щоб вони могли провести свої останні хвилини ближче до рідного дому.

У 2014 році група волонтерів під її керівництвом зібрала 5 млн. австрал. дол. і домоглася 25 млн австрал. дол. фінансування з боку державних і федеральних органів влади для побудови центру радіотерапії для регіональних пацієнтів. У липні 2016 року Центр розпочав свою роботу.

Переможцем у номінації «Літня людина» стала сестра Енн Гардінер. У віці 22 років вона погодилася поїхати на острів Батерст (острів у Тиморському морі, входить до групи островів Тіві, належить Австралії та є частиною резервації австралійських аборигенів), щоб жити і працювати для людей Тіві.

Впродовж останніх 62 років вона присвятила себе підтримці і збереженні культури Тіві. Енн Гардінер є директором місцевої початкової школи і низки громадських центрів, організатором молитовних зібрань і тематичного музею Patakajiyali, присвяченого культурі, традиціям та мові Тіві.

У номінації «Молодий австралієць року» переміг дизайнер Пол Васильєф - 26-річний австралієць-кутюрьє з Південної Австралії. Його роботи були продемонстровані на злітно-посадкових смугах в усьому світі, його моделі, продаються під брендом Paolo Sebastian, а в мережах бутиків одягаються голівудські зірки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-