Трамп посилає попередження Австралії і світу – ЗМІ

Трамп посилає попередження Австралії і світу – ЗМІ

5301
Укрінформ
Дональд Трамп використав свою інавгураційну промову як попередження Австралії та іншим країнам світу щодо нової ери у відносинах.

Про це повідомляє Тhe Аustralian.

На думку видання, заява Дональда Трампа щодо перегляду існуючих альянсів, торговельних угод та військових союзів, змушує Канберру замислитися про її майбутню роль у відносинах з США.

Наголошується, що ще під час президентської кампанії Трамп натякнув своїм близьким союзникам: Японії, Південній Кореї та європейським країнам, - що вони недостатньо інвестують у військову сферу, і США не зможуть одноосібно вирішувати регіональні проблеми.

Водночас австралійські ЗМІ відзначають, що незважаючи на ізоляціоністський тон промови, новий президент США закликав світ до спільної боротьби з тероризмом.

Окремо відзначається, що Росія і Китай не згадувалися у промові, відтак це дає підстави припускати, що радикальна позиція Дональда Трампа стосовно КНР не змінилася, а це у свою чергу може призвести до торговельної війни з Китаєм із серйозними наслідками для Австралії.

Поганим знаком вважають експерти також той факт, що Дональд Трамп не згадав Угоду про Транстихоокеанське партнерство.

Австралійські посадовці поки офіційно не прокоментували заяви нового президента США, хоча колишній глава австралійського уряду Кевін Радд, який нині працює в Інституті політики Азіатського суспільства в США, закликав дати Трампові час.

«Якщо все буде погано, тоді ми (Австралія) підемо за планом «Б». Але я думаю, що ми повинні спробувати дати йому шанс”, - заявив Радд.

На думку політика, основну загрозу для безпеки Австралії становить ескалація ядерної програми Північної Кореї, тож Австралії потрібно активно співпрацювати з Китаєм на цьому напрямку. У цьому зв’язку Зелений континент повинен стати дипломатичним містком між США й Китаєм та запобігати ескалації відносин між останніми.

Крім того, вважає Радд, австралійський уряд повинен докласти максимум зусиль, щоб «врятувати» угоду про Транстихоокеанське партнерство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-