У Північній Ірландії відбудуться дострокові вибори

У Північній Ірландії відбудуться дострокові вибори

1300
Укрінформ
Британський міністр у справах Північної Ірландії Джеймс Брокеншир у понеділок, 16 січня, оголосив про розпуск північноірландського уряду та проведення у провінції дострокових виборів.

Про це повідомляє агентство dpa, пише DW.

За його словами, вибори до Асамблеї Північної Ірландії - вже другі за останні 10 місяців - планується провести 2 березня.

Підставою для розпуску північноірландського уряду стала неспроможність націоналістичної партії "Шинн Фейн" висунути нового представника в уряді провінції. 9 січня представник "Шинн Фейн" Мартін Макгінес, який був заступником першого міністра Північної Ірландії, подав у відставку. Згідно із законодавством Північної Ірландії, перший міністр не може залишатися на посаді без заступника, відтак увесь уряд мають розпустити. Ці дві ключові посади ділять між собою пробританська Демократична юніоністська партія та "Шинн Фейн", яка тривалий час була політичним крилом радикальної Ірландської республіканської армії.

У Північній Ірландії на референдумі про вихід Великобританії з Євросоюзу 56 відсотків виборців проголосували за те, щоб залишитися в складі ЄС. В середньому по Великобританії 52 відсотки проголосували за вихід із ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-