У польському Сеймі і на Різдво триває протест депутатів - 25.12.2016 21:09 — Новини Укрінформ
У польському Сеймі і на Різдво триває протест депутатів

У польському Сеймі і на Різдво триває протест депутатів

3903
Ukrinform
З 16 грудня у залі засідань нижньої палати польського парламенту - Сейму, перебувають кілька депутатів опозиційних партій. Перед будинком Сейму їх підтримують кілька десятків осіб з громадських рухів.

Про це сьогодні повідомляє Польське радіо

Опозиціонери протестують проти відсторонення одного з депутатів від сеймових дискусій, проти планованих змін роботи журналістів у парламенті, проти прийняття, на їхню думку, з порушенням закону, – бюджету на 2017 рік. Завдяки депутатам від правлячої партії "Право і справедливість" бюджет було прийнято у Колонній залі Сейму.

«Депутати чекають (у Сеймі) на закінчення перерви, оскільки вважають, що засідання Сейму (16 грудня) не було закінчено. Те, що сталося у Колонній залі, було нелегальним», – пояснив віце-спікер Сенату Богдан Борусевич, який провів розмови з протестувальниками.

Протести триватимуть до 11 січня, тобто - до наступного засідання Сейму.

Коли відновиться робота парламенту, депутати з клубів Громадянської платформи та Сучасної мають намір знову заблокувати трибуну.

Як повідомляв Укрінформ, через блокування зали засідань Сейму депутати правлячої партії "Право і справедливість" (ПіС) проголосували за державний бюджет на наступний рік у іншій частині будівлі, однак опозиція вважає бюджет ухваленим незаконно і закликає до повторного голосування.

Польська опозиція попереджувала про намір блокувати парламент на Різдво та Новий рік.

Приводом до протестів опозиції стала спроба ПіС обмежити права журналістів у приміщенні парламенту.

Днями Єврокомісія поставила Польщі вимогу внести зміни до судового законодавства, зокрема, усунути недоліки в ухваленій на початку року реформі конституційного суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>