Канада занепокоєна переслідуванням опозиції у Конго - 21.12.2016 06:55 — Новини Укрінформ
Канада занепокоєна переслідуванням опозиції у Конго

Канада занепокоєна переслідуванням опозиції у Конго

1954
Ukrinform
Канада глибоко стурбована переслідуванням опозиції та правозахисників у Конго і зіткненнями активістів із силовиками.

Про це заявив міністр закордонних справ Канади Стефан Діон, передає кореспондент Укрінформу.

«Канада занепокоєна через повідомлення про численні довільні арешти та затримання, у тому числі лідерів та прибічників опозиції, громадських активістів та правозахисників. Канада нагадує владі Конго про обов’язок поважати права людини, пропагувати толерантність та демонструвати стриманість у зусиллях із підтримання порядку», - сказав Діон.

Він закликав усі сторони відмовитися від насильства у втіленні своїх громадянських та політичних прав.

«Канада осуджує зіткнення, які відбулися по у різних точках Конго, та призвели до жертв. Наші думки зараз - із постраждалими та членами їх сімей», - зазначив дипломат.

Діон наголосив, що останні події у Конго змушують Канаду переглянути свої відносини із владою цієї африканської держави.

«Канада продовжуватиме ретельно стежити за розвитком ситуації у Конго та перегляне свої відносини із урядом країни», - наголосив він.

Нагадаємо: за даними ООН під час сутичок із силовиками у Конго загинуло понад 20 осіб. Протестувальники вимагають відставки чинного президента Джозефа Кабіли, другий термін якого сплив у вівторок. Згідно із конституцією, лідер держави не має права балотуватися утретє, однак може керувати країною до нових виборів, які були перенесені аж на 2018 рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>