Повстанці звинувачують Іран у навмисному затримуванні поновлення евакуації з Алеппо

Повстанці звинувачують Іран у навмисному затримуванні поновлення евакуації з Алеппо

707
Ukrinform
Сирійські повстанці звинуватили Іран та шиїтські загони бойовиків, підтримувані Тегераном, у затримуванні досягнення угоди щодо поновлення евакуації цивільних зі східного Алеппо.

Про це повідломляє DW з посиланням на Reuters.

Глава політичного крила сирійського повстанського угруповання "Ахрар аш-Шам" Мунір аль-Саял заявив, що Іран наполягає на тому, щоб перед відновленням евакуації з Алеппо були розблоковані два шиїтські села, які перебувають в облозі сил повстанців. За його словами, Росія не може вплинути на свого союзника, а Іран та підтримувані ним бойовики використовують гуманітарну ситуацію в обложеному Алеппо, щоб евакуювати своїх людей з сіл Аль-Фуа и Кефрая.

Наразі тисячі людей чекають на виконання нової угоди щодо продовження евакуації в районах, заблокованих сирійськими урядовими військами та повстанцями. За даними Сирійського центру моніторингу за правами людини, з сіл Аль-Фуа и Кефрая, у яких проживає до 20 тисяч мешканців, мають бути евакуйовані щонайменше чотири тисячі осіб.

За останніми даними спецпредставника ООН щодо Сирії Стаффана де Містури, у східній частині Алеппо до цих пір перебувають до 40 тисяч цивільних, а також близько п'яти тисяч повстанців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>