У Варшаві назвали перспективі напрями співпраці України і Польщі в оборонці

У Варшаві назвали перспективі напрями співпраці України і Польщі в оборонці

1444
Ukrinform
Нова угода про співробітництво у сфері оборони між Україною і Польщею, яку підписали міністри оборони обох країн 2 грудня у Варшаві, відкриває широкі перспективи для взаємовигідної співпраці.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу повідомили у Варшаві заступники міністрів оборони України і Польщі Ігор Долгов і Томаш Шатковський, які зустрілися в рамках проведення українсько-польських міжміністерських консультації на рівні замміністрів.

“Угода про співробітництво у сфері оборони є дуже важливим документом, який підносить оборонну співпрацю на вищий рівень, визначає нові напрями взаємодії. Такою новою сферою співпраці, яка динамічно розвивається, є військово-технічне співробітництво, де вже є певні ефекти. Наприклад наші підприємства співпрацюють з українськими над виробництвом протитанкових ракет”, - заявив Шатковський.

Він підкреслив, що українці виробляють хороші авіаційні двигуни, яких, у свою чергу, не вистачає в Польщі.

“Натомість, ми маємо розвинуте виробництво гелікоптерів в Польщі. У нас є три підприємства, які цим займаються. Тому ці перспективи є дуже обнадійливими”, - констатував Шатковський.

Замміністра національної оборони Польщі зауважив, що хоч Україна і не є членом НАТО, але Варшава хоче глибшої співпраці з Києвом заради спільного гарантування безпеки у рамках нової угоди.

Замміністра оборони України Долгов зазначив, що на варшавському саміті НАТО прийнято рішення про визнання кіберпростору черговою сферою ведення бойових дій. Відтак, цей напрям також включено до співпраці між Україною і Польщею.

“Є можливість працювати в цьому напрямі”, - констатував Долгов.

Він поінформував, що під час спільних консультацій у Варшаві обидві сторони підведуть підсумки співпраці за останній рік, а також визначать нові напрями співробітництва з врахуванням ширших рамок угоди про співробітництво у сфері оборони.

“Для нас Польща це не лише політичний союзник і братній народ, це – партнер, який допоможе нам набути спроможностей і який є в НАТО. Це нам потрібно для того, щоб відбити агресію і відновити територіальну цілісність нашої держави", - заявив Долгов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-