У Македонії - позачергові парламентські вибори - 11.12.2016 17:26 — Новини Укрінформ
У Македонії - позачергові парламентські вибори

У Македонії - позачергові парламентські вибори

1278
Ukrinform
Сьогодні в Македонії проходять позачергові вибори до парламенту, які мають покласти край політичній кризі в країні.

Про це повідомляє Радіо Свобода

"11 грудня в Македонії проходять позачергові парламентські вибори, що мають покласти край майже дворічній політичній кризі в країні. Головне протистояння відбувається між партією «Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія за македонську національну єдність» (ВМРО-DPMNE) екс-прем’єра Николи Груєвського, змушеного подати у відставку після скандалу з прослуховуванням, та опозиційною партією «Соціал-демократичний союз Македонії» (SDSM) мера Струмиці Зорана Заєва", - йдеться в повідомленні.

Груєвский сподівається здобути щонайменше 63 місця для більшості і формування своєї коаліції. Він пообіцяв створити 70 тисяч нових робочих місць і знизити рівень безробіття з 24 до 17 відсотків.

Заєв як представник опозиції пообіцяв боротися з корупцією, поліпшити демократичні стандарти в країні, а також підтримати зусилля з розслідування скандалу щодо прослуховування телефонних розмов.

Зазначається, що Заєва можуть підтримати етнічні албанці, які становлять чверть населення Македонії. У списку кандидатів SDSM є кілька відомих громадських діячів – етнічних албанців.

Загалом право голосу в Македонії мають близько 1,8 мільйона громадян. Вони обиратимуть кандидатів на заповнення 123 місць в однопалатному парламенті країни. Політичні партії і рухи пропонують список з 20 кандидатів у кожному з шести виборчих округів країни, ще трьох депутатів обирає діаспора.

Незалежна телекомпанія Telma 5 грудня оприлюднила дані опитування, згідно з якими партія Груєвського може розраховувати на 23,3% голосів виборців, а SDSM – на 19,4%.

Вибори в Македонії можуть вплинути на темпи тривалого шляху країни до членства в ЄС і заявленої мети вступу в НАТО.

Ця балканська країна пережила політичні потрясіння, коли в лютому 2015 року стало відомо про масоване прослуховування телефонних розмов понад 20 тисяч людей. В організації прослуховування звинуватили владну консервативну партію на чолі з колишнім прем’єр-міністром Николою Груєвським. Сам Груєвський заявив, що опозиція намагається очорнити його, і звинуватив лідера соціал-демократів Зорана Заєва у державній зраді.

Після багатьох акцій протесту в Македонії Європейський Союз виступив посередником політичної угоди, яка передбачала дострокові вибори і незалежне розслідування фактів корупції.

Фото: novinite.ru

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>