Україна ініціювала розгляд ситуації в Грузії у Радбезі ООН - 07.12.2016 03:09 — Новини Укрінформ
Україна ініціювала розгляд ситуації в Грузії у Радбезі ООН

Україна ініціювала розгляд ситуації в Грузії у Радбезі ООН

1049
Ukrinform
Українська делегація ініціювала розгляд в Радбезі ООН ситуації в Грузії у зв'язку з рішенням РФ створити об'єднану групу військ в Абхазії.

Про це повідомив постпред України при ООН Володимир Єльченко, передає LB.ua.

"У зв'язку з підписанням президентом РФ закону про ратифікацію так званої Угоди з режимом Сухумі про створення об'єднаного угруповання військ, 6 грудня делегація України ініціювала розгляд у Раді Безпеки ООН ситуації в Грузії", - повідомив Єльченко.

Він також заявив, що під час консультацій українська та інші делегації засудили дії Росії, які є спробою легітимізувати незаконне розміщення російських військ на окупованій території Грузії. Представник України наголосив, що російська сторона грубо порушує свої міжнародні зобов'язання, зокрема відповідно до угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

"Крім того, Україна закликала РФ вивести свої військові підрозділи з окупованої території Грузії для забезпечення створення міжнародних механізмів безпеки в Абхазії і Цхінвальському регіоні та відновлення територіальної цілісності Грузії", - зауважив Єльченко.

За його словами, українська делегація запропонувала членам Радбезу прийняти елементи для преси, що складалися з двох позицій. Перша - Рада Безпеки розглянула ситуацію в Грузії і друга - члени Радбезу підтвердили повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.

"У той же час, російська делегація заблокувала таку пропозицію (елементи для преси приймаються консенсусом в Раді Безпеки), тим самим в черговий раз підтвердивши відсутність поваги до принципів Статуту ООН", - повідомив Володимир Єльченко.

Як раніше повідомляло агентство, Росія заблокувала в ООН перемир'я в Алеппо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>