Російський "Меморіал" оприлюднив список 40 тисяч катів НКВС

Російський "Меморіал" оприлюднив список 40 тисяч катів НКВС

1612
Ukrinform
Російський правозахисний центр "Меморіал" опублікував довідник дослідника Андрія Жукова "Кадровий склад органів державної безпеки СРСР. 1935-1939".

Про це повідомляє сайт Центру.

"На сайті "Меморіалу" відкритий доступ до довідника А. Жукова "Кадровий склад органів державної безпеки СРСР. 1935-1939". У довіднику подано короткі дані про 39 950 співробітників НКВС, які отримали спеціальні звання системи держбезпеки з моменту їх введення в 1935 р. до початку 1941 р. Особливо пильну увагу приділено часу з осені 1935 р. до середини 1939 р. – у довідник увійшли практично всі, кому спецзвання було присвоєно в цей період", - пише "Меморіал".

У довіднику наведено номери і дати наказів про присвоєння спецзвання і про звільнення з НКВС, відомості про займану на момент звільнення з посади, а також інформація про отримані державні нагороди. Репресовані співробітники НКВС винесені в окрему категорію. Повнота відомостей про конкретних людей залежить від джерела. В окремих випадках про того чи іншого співробітника НКВС відомі тільки прізвища та ініціали, в деяких випадках встановлені дати початку та кінця служби.

Активіст Рита Болотська написала у Фейсбуці, що доступ до сайту вже неможливий: "Захотіла зайти на сайт nkvd.memo (адреса http://nkvd.memo.ru/, - ред.) - і ніяк не відкривається! Пишуть: вибачте, сайт не може впоратися з навантаженням. Ось і відповідь тим, хто вважає, що тема Великого терору вже не актуальна - мовляв, треба просто все забути, обнулити... Як тільки пройшла інфа про те, що Меморіал опублікував списки катів (1935-39), сайт "не впорався з навантаженням".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-