Вибори президента Молдови: відкриті 30 виборчкомів на правому березі Дністра

Вибори президента Молдови: відкриті 30 виборчкомів на правому березі Дністра

1560
Ukrinform
Громадяни Республіки Молдова, які проживають на території, непідконтрольній конституційній владі Придністров'я (лівий берег Дністра), зможуть проголосувати на виборах президента у 30-ти виборчих дільницях, відкритих на правому березі Дністра.

Про це з Центральної виборчої комісії повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Всі виборчі дільниці на території країни відкрилися о 7.00 годині. Згідно з отриманими даними, до цього часу явка на виборах становить 3,8%», - поінформували у Центрвиборчкомі.

Відомо також, що закордонні виборчі дільниці працюють у нормальному режимі.

Для зручності спостерігачів і представників ЗМІ, у Центрвиборчкомі працює спеціальне електронне панно, на якому можна відстежувати показники явки в режимі реального часу.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 30 жовтня, в Республіці Молдова проходять чергові, всенародні вибори президента.

Для організації процесу голосування відкриті 2081 виборчих дільниці, в тому числі 100 виборчих дільниць за межами країни.

Дільниці відкрилися о 7.00 годині за місцевим часом, а голосування завершиться о 21.00.

За ходом голосування стежитимуть 3754 спостерігачі, в тому числі 562 іноземних. Висвітлюють вибори 160 іноземних журналістів.

Попередні підсумки щодо явки на виборах, будуть представлені о 22.00, а перші попередні результати голосування ЦВК оприлюднить у понеділок вранці, 31 жовтня.

На посаду президента Молдови претендують 9 кандидатів – 6 представників політичних партій і 3 незалежні кандидати.

Якщо в першому турі жодному з кандидатів не вдасться набрати більше 50% голосів, через два тижні, 13 листопада, відбудеться другий тур виборів.

Нагадаємо, це перші після 1996 року всенародні вибори президента. З 2001 року, після зміни Конституції, главу держави обирав парламент, однак навесні 2016 року Конституційний суд Молдови виніс вердикт про повернення до процедури всенародного голосування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-