Польща не братиме до уваги висновки “Венеціанки” щодо Конституційного суду – Ващиковський

Польща не братиме до уваги висновки “Венеціанки” щодо Конституційного суду – Ващиковський

1066
Ukrinform
Звіт “Венеціанської комісії” щодо змін до закону про Конституційний суд Польщі є “однобічним”, і уряд не братиме його до уваги.

Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв’ю телеканалу Polsat News.

“Ми отримали зараз черговий звіт, який є надзвичайно однобічним, навіть з помилками, оскільки він хибно вказує інституції, представляє лише одну точку зору – чи то опозиції, чи Конституційного суду. Ми визнали, що у такому разі немає сенсу далі вести діалог з Комісією”,- заявив Ващиковський.

За його словами, на засіданні Комісії не було нікого з представників уряду, оскільки вона не врахувала жодного із зауважень і застережень польського уряду. Міністр наголосив, що “очевидно, немає потреби далі вести діалог з цією Комісією”, тим більше, що вона видає рекомендації, які не є обов’язковими до виконання.

“Венеціанка” прийняла у п’ятницю звіт з рекомендаціями щодо виходу з конституційної кризи в Польщі. У висновках зазначається, що зміни до закону про КС правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) не враховують двох основних стандартів рівноваги влади: незалежності судової гілки влади і позиції КС як головного арбітра у конституційних питаннях.

Конституційна криза триває в Польщі з листопада минулого року. Влада й опозиція звинувачують одна одну в порушенні закону під час призначення суддів КС, що призвело до поглиблення кризи й ускладнення роботи цього органу. У січні Єврокомісія розпочала процес попередньої оцінки стану верховенства права у Польщі. У січні та вересні в Європарламенті відбулися дискусії навколо стану демократії в Польщі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-