Обама зняв торговельні санкції з М'янми

Обама зняв торговельні санкції з М'янми

1130
Ukrinform
Президент США Барак Обама оголосив про остаточне зняття торговельних санкцій з М'янми, введених в 1989 році, після того, як владу в країні захопила військова диктатура.

Про це повідомляє BBC.

Глава держави вперше повідомив про ці плани на зустрічі з міністром закордонних справ і державним радником М'янми (Бірми) Аун Сан Су Чжі у Вашингтоні три тижні тому.

Як стверджують в Білому домі, успішно запущений процес відновлення демократії в одній з найбільших країн Південної Азії означає, що відтепер політика цієї держави не є загрозою для національної безпеки Америки.

"Хоча Бірму і чекають серйозні випробування, серед яких - зміцнення демократії, США мають намір підтримати уряд і народ Бірми в їх зусиллях по подоланню цих труднощів", - написав Обама у відкритому листі до конгресу.

Тим не менш, санкції проти 100 компаній з "чорного списку" пов'язаних з військовою хунтою, а також тих, що займалися нелегальною торгівлею рубінами і нефритом, залишаться чинними.

Військові в Бірмі (М'янмі) утримували владу майже півстоліття - з 1962 по 2011 рік.

Аун Сан Су Чжі, яка прожила 15 років під домашнім арештом, в листопаді минулого року привела опозиційну "Національну лігу за демократію" до перемоги на перших в історії країни вільних виборах у парламент.

У 1991 році Су Чжі стала лауреатом Нобелівської премії миру і зараз є фактичним лідером країни, хоч і не займає вищих державних посад.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-