Глава Європарламенту розкритикував референдум в Угорщині щодо біженців

Глава Європарламенту розкритикував референдум в Угорщині щодо біженців

1557
Ukrinform
Голова Європейського парламенту Мартін Шульц розкритикував референдум в Угорщині про розподіл біженців всередині Європейського Союзу, що відбувається у неділю, 2 жовтня.

Про це повідомляє DW.

"Згідно з домовленостями, Угорщина повинна прийняти тільки близько 1300 біженців. Проводити з цього питання референдум - це небезпечна гра", - заявив Мартін Шульц в інтерв'ю газетам німецької видавничої групи Funke-Mediengruppe.

На його думку, прем'єр-міністр Віктор Орбан, котрий ініціював плебісцит, "ставить під сумнів правомірність європейського законодавства".

Шульц не виключив фінансових наслідків для тих країн ЄС, які не проявляють солідарність в умовах міграційної кризи. "Якщо деякі країни-отримувачі (фінансової допомоги ЄС - Ред.) вважають, що мають право на солідарність щодо себе, то це, безперечно, обговорюватиметься при перевірці фінансового планування ЄС", - заявив глава Європарламенту. Разом з тим він висловився проти пропозиції виключити Угорщину з ЄС, з якою раніше виступив глава МЗС Люксембургу Жан Ассельборн, котрий звинуватив Будапешт в ігноруванні основних європейських цінностей.

Як повідомляв Укрінформ, в Угорщині проходить референдум щодо прийняття обов'язкових квот Євросоюзу для розподілу мігрантів.

Раніше Віктор Орбан закликав своїх співвітчизників відмовитися від квот Євросоюзу на прийняття біженців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-