Більшість поляків підтримує протести жінок проти абортів

Більшість поляків підтримує протести жінок проти абортів

Опитування
1420
Ukrinform
Більшість громадян Польщі підтримує протести, організовані проти повної заборони владою абортів.

Про це йдеться в опитуванні центру IPSOS для видання OKO.press.

Загалом, 55% жінок в Польщі і 44% чоловіків підтримують протести. Водночас, проти нього виступає 14% респондентів.

Згідно з опитуванням, "підтримує і хоче взяти участь у протестах" 15% людей, а "підтримує" його 35% респондентів. Натомість, проти протестів виступає 14% опитаних, "ні підтримує, ні проти" – 19%. 17% поляків ця тема не цікавить.

Загалом, протести підтримують виборці лівих та ліберальних сил, а також більш освічені поляки. Натомість, проти страйку виступають прихильники правоконсервативних сил, в також поляки лише з середньою освітою.

У вікових групах протест найбільше підтримують громадяни Польщі віком від 30 до 49 років, найменше – особи за 60 років.

На минулому тижні Сейм Польщі розглядав декілька положень законів, які регламентують питання здійснення абортів. У результаті ліберальний проект щодо спрощення положень, запропонований опозицією, було відкинуто. Натомість, консервативний варіант про посилення обмежень, який лобіює влада, було направлено для подальшого розгляду у комісіях. У проекті закону про “Загальну охорону людського життя і виховання для життя в сім’ї” передбачається повна заборона на здійснення абортів і кримінальна відповідальність для кожного, хто зазіхне на знищення плоду, зокрема і для матерів.

У суботу під Сеймом відбувався багатотисячний протест проти дій влади, спрямованих на заборону абортів. Натомість, у понеділок, 3 вересня, відбудеться загальнопольський страйк проти абортів. У Польщі його назвали “чорний протест”, а в соцмережах прихильники протесту приєднуються до нього, розміщуючи своє фото у чорному з хештегом #czarnyprotest.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-