Нижня палата Конгресу США проголосувала за заборону пересилання готівки Ірану

Нижня палата Конгресу США проголосувала за заборону пересилання готівки Ірану

1122
Ukrinform
Американські законодавці в Палаті представників США у четвер прийняли закон, який забороняє адміністрації передавати будь-які грошові суми Ірану готівкою в обхід санкцій проти цієї країни, навіть для викупу американських заручників.

Про це повідомило впливове видання The Hill, яке детально інформує про події, пов'язані з діяльністю Конгресу США.

"Палата представників у четвер прийняла закон, який забороняє уряду США здійснювати у майбутньому будь-які грошові виплати Ірану готівкою, відреагувавши таким чином на недавній трансфер коштів адміністрацією Обами цій країні", - зазначається в публікації.

Раніше видання The Wall Street Journal повідомило, що адміністрація Обами таємно перевела $400 млн готівкою для звільнення чотирьох американців, ув'язнених в Ірані. Водночас, ще в січні з'явилася інформація, що американська влада могла сплатити Ірану в цілому $1,7 млрд з метою врегулювання деяких спірних питань. При цьому зазначалося, що гроші передавалися готівкою, оскільки банківські трансфери перебувають під ембарго через санкції.

Закон був прийнятий у четвер конгресменами більшістю голосів – "за" 254, "проти" 163. За документ проголосували, в основному представники Республіканської партії, хоча 16 демократів також приєдналися до нього, зауважує видання.

Президент Обама попередив про намір накласти вето на законопроект через побоювання, що це змусить США порушити свої міжнародні зобов'язання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-