У Москві фігурантам справи «про фарбування зірки» дали 2 мільйони

У Москві фігурантам справи «про фарбування зірки» дали 2 мільйони

1796
Укрінформ
Таганський суд Москви ухвалив виплатити компенсацію за незаконне кримінальне переслідування чотирьом виправданим фігурантам «справи руферів».

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Таганський суд Москви частково задовольнив позов, заявлений виправданими парашутистами, і ухвалив виплатити більш як 2 млн рублів за незаконне кримінальне переслідування чотирьом виправданим фігурантам справи про фарбування зірки на шпилі висотки на Котельницькій набережній у колір українського прапора", - йдеться у повідомленні.

Експерти пов'язують рішення про виплату збитку з майбутніми виборами до Держдуми, що відбудуться 18 вересня. Це має показати наявність конкурентного середовища у російському правосудді.

Так, виправдані парашутистки Анна Лєпьошкіна та Євгенія Короткова просили відшкодувати їм збиток у розмірі 835 тис. крб. та 1 млн. 200 тис. крб. відповідно, Олексій Широкожухов просив присудити йому 476 тис. крб., а Олександр Погрєбов - 767 тис. руб - в цілому понад 3 млн рублів. Названі суми парашутисти обгрунтували як відшкодування збитку за незаконне утримання під домашнім арештом і за втрачену можливість заробітку. Крім того, вони просили відшкодувати витрати на оренду парашутного устаткування, оскільки їх власні речі були вилучені, а також витрати на адвокатів.

У свою чергу, представник прокуратури заявила, що вважає за можливе компенсувати молодим людям загублений заробіток з розрахунку середньої заробітної плати по Москві.

Як відомо, у так званій «справі руферів» проходили п'ять осіб. У вересні 2015 р. Таганський суд Москви зняв обвинувачення за статтями «вандалізм» і «хуліганство» з чотирьох з них. Ще одного фігуранта справи засудили до двох років і трьох місяців в'язниці, однак незабаром Мосміськсуд замінив йому реальний термін на обмеження свободи. Відповідальність за акцію взяв на себе київський руфер Мустанг. У Росії його заочно заарештували і оголосили в міжнародний розшук.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-