У Британії назвали помилкою вторгнення до Лівії

У Британії назвали помилкою вторгнення до Лівії

701
Ukrinform
Вторгнення Великобританії до Лівії у 2011 році покладалося на помилкові дані розвідки та прискорило політичний та економічний крах північноафриканської країни.

Про це йдеться у доповіді, підготовленій комітетом із закордонних справ британського парламенту, пише Reuters.

«Дії Великобританії в Лівії були частиною непродуманого втручання, наслідки якого відчуваються досі. Політика Об’єднаного королівства до та після вторгнення у березні 2011 року грунтувалася на хибних припущеннях та неповному розумінні ситуації», - сказав глава комітету Кріспін Блант.

У доповіді наголошується, що «основна відповідальність лежить на керівництві Девіда Кемерона».

Згідно із документом, уряд значно переоцінив загрозу цивільним та не помітив значної кількості ісламістів серед повстанців. Реакція вже після початку військової операції також була недостатньою.

«Відсутність у нас розуміння інституційної можливості країни загнало у глухий кут прогрес Лівії у безпековій ситуації», - підкреслив Блант.

Нагадаємо: саме Британія та Франція очолили міжнародні зусилля із допомоги повстанцям скинути тогочасного лідера Лівії Муаммара Каддафі на початку 2011 року. Із цією метою позиції лівійської регулярної армії піддавалися регулярним авіаударам.

Однак, з того часу Лівія переживає роки хаосу: на території країни закріпилися терористи ІДІЛ, колишні повстанці досі воюють між собою, а торгівці людьми надсилають десятки тисяч у небезпечну подорож до Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-