США поскаржилися на Китай до СОТ

США поскаржилися на Китай до СОТ

1037
Ukrinform
Влада США подала скаргу на Китай у Всесвітню торговельну організацію, звинувативши Пекін у несправедливому розподілі субсидій на рис, пшеницю і кукурудзу та надмірну підтримку сільського господарства в країні.

Про це повідомляє BBC.

"Уряд Китаю встановив ціни на пшеницю, кукурудзу і рис набагато вище ринкового рівня, що призвело до несправедливих державних субсидій, які порушують правила СОТ", - йдеться в заяві президента США Барака Обами.

Як стверджують у Вашингтоні, Китай на 100 млрд доларів перевищив обумовлений з СОТ розмір субсидій для національних виробників рису, щоб стимулювати китайських фермерів підвищити виробництво.

"Ці програми спотворюють ціни в Китаї, знецінюють працю американських фермерів і порушують ті межі, дотримання яких Китай погодився при вступі до СОТ", - заявив представник США на торгових переговорах Майкл Фроман.

Скарга з боку США подається на тлі зниження експорту сільгосппродукції з США до Китаю.

Як раніше зазначив міністр сільського господарства США Том Вилсек, скасування низки торговельних обмежень з боку Китаю дозволило підвищити щорічний експорт продукції до цієї країни з 2 млрд доларів у 2001 році до понад 20 млрд доларів у поточному.

"На жаль, підтримка цін з боку Китаю стимулює виробництво пшениці, кукурудзи і рису усередині Китаю, і це витісняє імпорт", - пояснив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-