У Туреччині звільнили 24 мерів через підозру у підтримці бойовиків

У Туреччині звільнили 24 мерів через підозру у підтримці бойовиків

1247
Ukrinform
Турецька влада звільнила мерів 24 міст через підозру у підтримці курдських збройних угруповань.

Про це повідомляє DW.

За інформацією ЗМІ, звільнення відбулися переважно на південному сході країни, де проживає найбільша частина курдського населення. Звільнені мери є місцевими представниками чи прибічниками прокурдської "Демократичної партії народів", яка є третьою за розміром фракції партією у парламенті країни.

Примусове усунення мерів від роботи відбулося лише за кілька днів після масштабних чисток в освітній сфері - понад 11 тисяч освітян були звільнені Анкарою через підозри у зв'язках із Робітничою партією Курдистану.

Чистки також тривають у рамках боротьби з прибічниками мусульманського проповідника Мухаммеда Фетхуллаха Гюлена, якого турецька влада вважає організатором липневої спроби військового перевороту в країні. У зв'язку з цим у неділю були звільнені мери чотирьох муніципалітетів - троє від правлячої "Партії справедливості та розвитку" та один від опозиційної "Демократичної партії народів".

Як повідомлялося, 8 вересня президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина проводить наймасштабнішу у своїй історії операцію проти курдських озброєних підрозділів на південному сході країни, одночасно звільняючи через співпрацю з ними державних службовців. За його словами, метою заходів є очищення державних інституцій від прибічників РПК, що заборонена у країні. Між тим "Демократичну партію народів" турецька влада останнім часом дедалі частіше звинувачує у зв'язках із РПК.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>