В Ірані розпочали будівництво нового атомного реактора

В Ірані розпочали будівництво нового атомного реактора

990
Ukrinform
Поблизу міста Бушера на півдні Ірану в суботу, 10 вересня, почалися роботи з будівництва другого реактора на поки що єдиній атомній електростанції в країні.

Про це повідомляє DW.

Проект зі спорудження двох додаткових реакторів потужністю близько тисячі мегават кожен загальною вартістю понад 8,5 мільярдів доларів США, участь у реалізації якого бере Росія, має бути завершений протягом найближчих десяти років. Початок будівництва третього реактора запланований на 2018 рік.

Перший віце-президент країни Есхак Джахангірі назвав будівництво атомних реакторів "символом здобутків Ірану внаслідок підписання у липні 2015 року ядерної угоди" зі світовою "шісткою" - США, Великобританією, Францією, Китаєм, Росією та Німеччиною. Документ, який передбачає, зокрема, значне скорочення програм зі збагачення радіоактивного урану Тегераном та контроль за їхнім виконанням з боку МАГАТЕ, дозволив Ірану позбутися частини суворих економічних санкцій з боку Заходу та дав зелене світло продовженню програми з використання країною мирного атому.

Поки що єдиний діючий ядерний реактор на АЕС "Бушер" був так само побудований за участі російської компанії "Росатом" та під'єднаний до мережі 2011 року. У 2014 році Москва і Тегеран досягли домовленостей щодо будівництва подальших реакторів. Протягом наступних років Іран хоче побудувати в країні до 20 атомних реакторів з метою зменшити залежність власної енергосистеми від природного газу та нафти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>