За воєнні злочини 45-річної давності в Бангладеш стратили ісламіста-мільярдера

За воєнні злочини 45-річної давності в Бангладеш стратили ісламіста-мільярдера

1128
Ukrinform
У Бангладеш у столичній в'язниці Кашимпур стратили через повішення одного з керівників ісламістської партії "Джамаат-і-Ісламі".

Про це повідомляє BBC.

Ключовий донор політичної сили, 63-річний Мір Касем Алі був засуджений до страти за злочини, вчинені в ході війни за незалежність 1971 року від Пакистану. Зокрема, йдеться про викрадення, тортури і вбивства. Страта відбулася ввечері суботи, 3 вересня.

Після того, як верховний суд Бангладеш у вівторок відхилив апеляцію Алі, засуджений не захотів подавати прохання президенту про помилування, оскільки це вимагало б від нього визнання своєї вини.

Алі був бізнесменом-магнатом і підтримував ісламістську партію, зазначає DW. У 2010 році лідер світського уряду, прем'єр-міністр Шейх Хасіна заснувала трибунал з метою покарати винних у злочинах конфлікту 1971 року. Внаслідок роботи трибуналу уже страчено усіх п'ятьох лідерів партії "Джамаат-і-Ісламі".

Алі заарештували в 2012 році. За словами прокуратури, під час війни він був одним з командирів пропакистанських загонів. Згодом він створив розгалужений бізнес, зокрема, очолював медіакорпорацію Diganta, а також володів банками, медичними закладами та іншими підприємствами.

Як повідомляв Укрінформ, Головне управління розвідки Міністерства оборони України продовжує цілеспрямовано збирати факти щодо військовослужбовців російських окупаційних військ, які беруть участь у бойових діях на тимчасово окупованих територіях сходу України. ГУР МО при цьому нагадуємо про неминучість покарання за воєнні злочини, що не мають строків давності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>