В Естонії розпочинаються вибори президента

В Естонії розпочинаються вибори президента

1029
Ukrinform
У понеділок, 29 серпня о 13 годині за місцевим часом у парламенті Естонії (Рійгікогу) пройде перший тур виборів президента країни.

Про це повідомляє Postimees.

«Обраним вважатиметься кандидат, котрий набрав не менше 68 голосів, тобто дві третини голосів від загальної кількості депутатів парламенту», – йдеться у повідомленні.

Відзначається, що республіканська виборча комісія зареєструвала напередодні в якості кандидатів у президенти у першому турі виборів Майлі Репс, Аллара Йикса та Ейкі Нестора.

«Всі троє кандидатів є громадянами Естонії за народженням, вони підтвердили свою згоду балотуватися на посаду президента і ними виконано вимогу мати підтримку щонайменше 21 члена парламенту», – повідомив у прес-релізі голова Республіканської виборчої комісії Мееліс Ерік.

Так, Репс висунули 27 членів Рійгікогу, Йикса – 21, Нестора – 43 депутати парламенту.

Відзначається, що якщо жоден з кандидатів не отримає необхідних 68 голосів у першому турі виборів, то у вівторок, 30 серпня о 12 годині за місцевим часом буде проведено другий тур голосування, на який всі кандидати будуть реєструватися заново вранці того ж дня, з 8 до 10 години. Передбачається, що Ейкі Нестора у другому турі замінить Сійм Каллас.

Якщо президент не буде обраний і в другому турі, то того ж дня – у вівторок, о 16 годині відбудеться третій тур виборів, в якому візьмуть участь два кандидати, що набрали у другому турі найбільше голосів.

У випадку, якщо третій тур так і не принесе результату (жоден з кандидатів не зможе заручитися підтримкою 68 голосів), спікер парламенту скличе Колегію виборщиків, що складається з 101 депутата Рійгікогу і 234 представників рад місцевого самоврядування.

Нинішнім президентом Естонії є Тоомас Хендрік Ільвес, повноваження якого закінчуються у жовтні 2016 року. Він займає цей пост вже вдруге і, згідно з конституцією країни, не може бути обраний на третій термін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>