Антимонопольна служба Росії порушила справу проти Apple

Антимонопольна служба Росії порушила справу проти Apple

1250
Ukrinform
Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Росії порушила справу проти Apple щодо координування роздрібних цін на iPhone у РФ.

Про це повідомляється на сайті відомства.

«Справа по частині 5 статті 11 Закону про захист конкуренції порушено відносно групи осіб у складі ТОВ «Эппл Рус», Apple Holding B.V., Apple Sales Ireland, Apple Operations International, Apple Inc.», - зазначається в повідомленні.

Антимонопольне відомство вбачає «ознаки координації ціноутворення на території Російської Федерації у реселерів Apple iPhone, що стало причиною встановлення однакових роздрібних цін на ці смартфони».

Як відзначають у ФАС, основою для проведення антимонопольного розслідування стало поводження громадянина з інформацією про встановлення однакових цін на моделі Apple iPhone 6s і iPhone 6s Plus, що з'явилися на російському ринку в жовтні 2015 року, шістнадцятьма основними реселерами: МТС, М.Відео, Білайн, Ельдорадо, Євромережа, OZON, Re: Store, Связной, Мегафон, Юлмарт, Media Markt, Сітилінк, Холодильник.ру, DNS, ІОН (Ноу-хау), Техносила.

"Розслідування показало, що з початку офіційного продажу смартфонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus у Росії більшість реселерів встановили на них однакові ціни і утримували їх впродовж певного часу. Окрім цього, антимонопольним відомством було встановлено збіг цін реселерів і на інші моделі смартфонів Apple", - зазначається в повідомленні ФАС.

ФАС Росії вважає, що такий збіг може бути результатом координації ціноутворення російських реселерів групою компаній Apple, яка призвела до встановлення цін на російському ринку і прийняття т.з. «рекомендованих» цін як обов'язкових.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-