Stratfor: Путін більше не може купувати вірність спецслужб

Stratfor: Путін більше не може купувати вірність спецслужб

1098
Ukrinform
Федеральна служба безпеки (ФСБ) веде в Росії кампанію, яка дозволить їй контролювати фінанси і активи держави; цей наступ може бути небезпечним для президента Владіміра Путіна, який розчарував російські еліти

Таке припущення робить американський аналітичний центр Stratfor.

У липні в Росії було відзначено незвично велику кількість рокіровок у владі, а також арешти, затримання та примусові відставки високопоставлених осіб. Сенс цих подій залишається нечіткий, але багато вказує на те, що еліти ФСБ консолідують владу як всередині своєї організації, так і за її межами. Це може стати серйозною проблемою для Путіна, наводить повідомлення Радіо Польща.

За інформацією Stratfor, погана економічна ситуація в Росії призвела до того, що Путін, який згуртував навколо себе коло вірних поплічників, вже не може ефективно купувати лояльність еліт.

Путін, імовірно, втрачає довіру до своїх кадрів і навіть деяких близьких союзників, останнім часом він «здається особливо обережним», чого проявом є створення Росгвардії, і призначення на її голову головнокомандувача внутрішніх військ Віктора Золотова, який раніше був начальником служби безпеки.

Stratfor нагадує, що Росгвардія – це різновид приватної зброї Путіна, яка могла б йому стати в пригоді у випадку державного перевороту. Це може означати, що російський президент не має впевненості, чи інші сили безпеки – ФСБ, війська Міністерства внутрішніх справ чи навіть армія – були б лояльними щодо нього, якби дійшло до перевороту.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-