Греція кличе п'ять країн ЄС на конференцію «проти економії»

Греція кличе п'ять країн ЄС на конференцію «проти економії»

1028
Ukrinform
Афіни закликали південні країни Європи утворити альянс проти політики жорсткої економії, яку проводить Євросоюз.

Про це пише EurActiv.

"З подібною пропозицією виступив грецький уряд, який запросив лідерів п'яти країн півдня ЄС, включаючи Францію, Італію та Іспанію на конференцію до Афін, прагнучи очолити альянс проти жорсткої економії", – пише видання.

Як повідомляють грецькі ЗМІ, прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас запропонував лідерам країн півдня ЄС провести конференцію щодо цього питання у Афінах 9 вересня.

Приводом конференції стануть "загальні проблеми, що стоять перед ЄС на економічному, політичному та інституційному рівнях і особливо у питанні жорсткої економії, фінансової дисципліни і міграції".

Очікується, що участь у конференції візьмуть Франція, Італія, Іспанія, Португалія, Кіпр і Мальта.

Видання відзначає, що в кулуарах останнього саміту ЄС (28-29 червня), Ціпрас та його італійський колега Маттео Ренці обговорили можливість створення "Альянсу півдня Європи", який би ставив за мету захист економічних інтересів країн, які потенційно увійшли б до цього об’єднання.

У квітні Ціпрас і прем'єр Португалії Антоніу Кошта підписали спільну декларацію, стверджуючи, що заходи жорсткої економії, якою керується в своїй економічній політиці ЄС є "помилковими".

"Політика жорсткої економії тримає економіку в депресивному стані та розділяє Євросоюз", – заявили тоді лідери Греції та Португалії.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-