Бундесвер можуть залучити до боротьби з тероризмом – міністр оборони ФРН

Бундесвер можуть залучити до боротьби з тероризмом – міністр оборони ФРН

573
Ukrinform
Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн заявила про підготовку до можливого залучення Бундесверу до боротьби з тероризмом всередині країни.

Про це йдеться в її інтерв'ю німецькому виданню Bild, повідомляє DW.

"Наприкінці літа на конференції міністрів внутрішніх справ федеральних земель ми вирішимо, до яких сценаріїв застосування (Бундесверу - ред.) нам треба тренуватися", - зазначила фон дер Ляєн.

За її словами, у разі надзвичайної ситуації має функціонувати система підняття по тривозі, всі обов'язки повинні бути розподілені чітко і має бути достатньо персоналу для виконання поставлених завдань.

Крім того, міністр оголосила командно-штабні навчання, "які перевірять взаємодію між федеральним рівнем і органами поліції низки земель". За її словами, три федеральні землі вже виявили зацікавленість.

"У невідкладних ситуаціях вирішує поліція, чого вона потребує, аби впоратися з терористичною ситуацією. Але в принципі Конституційний суд ФРН роз'яснив, що в надзвичайних ситуаціях можна задіювати військових", - наголосила фон дер Ляєн.

На її думку, це "важливо і правильно", що в Німеччині проходить дискусія з приводу можливого використання Бундесверу для боротьби з терористичними загрозами всередині країни. Однак міністр сподівається, що до такого не дійде.

Як повідомлялося, 13 липня уряд ФРН схвалив нову стратегію країни у сфері безпеки і оборони. У новій "Білій книзі", зокрема, йдеться про напружені відносини з Росією після конфлікту довкола України та готовність Берліна взяти на себе більш активну роль на глобальному рівні, а також стати одним з лідерів на світовій арені. У документі згадується можливість застосування Бундесверу всередині ФРН, проти чого, однак, виступають соціал-демократи та парламентська опозиція.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-